ВОДЕНА ДИЕТА! Еве кога треба да постите со вода за целосно прочистување на телото

11 ноември, 2020
377846_voda_f

Овој начин на исхрана спаѓа во еден вид гладување, трае 24 часа, а придобивките од „пауза во јадењето“ им се познати на сите кои се на патот кон одржување на добро здравје, долговечност и виталност.

Препораки при одржување на воден ден се:

Следете ги Промените на Месечината затоа што тие влијаат на состојбата на водата во телото (ја забрзува елиминацијата на „старата“ вода од телото, вишокот вода, емоциите, притисокот…)

Ако ги следите Промените на Месечината и денот на водата започнува како денес на пример 19:32, немојте да се присилувате да јадете во 19:15 часот ако не сте гладни, но завршете со последниот оброк како и обично. Особено ако Денот на водата започне дури и подоцна

Исто така, по 24 часа, ако не сте гладни и време е да одите во кревет, не јадете до утрото или пиете шејк од зеленчук. Продолжениот пост може да ви донесе дури и повеќе добри резултати.

По денот на водата, направете го вашиот прв оброк претежно од зеленчук: шејк, салата, чорба

Продолжете да се хидрирате следниот ден.

Барем еднаш месечно (на Млада Месечина) постете со вода, или поидеално 2 пати (и на Полна Месечина).

Четири водени денови во текот на месецот се предмет на избор и можете да ги чувате без страв, особено ако сакате да изгубите тежина и да излечите отпорност на инсулин.

Пожелно е да работите на вода неколку дена за прв пат во група, а подоцна можете да работите сами. Треба да научите што треба да му дадете на телото, ако подлегне на длабока автофагија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi