Вреди да пробате: 5 совети од девојките кои работат во “жешка линија”.

30 август, 2020
жешка


Еден начин да ги зголемите возбудата и задоволството во спалната соба е „валканата“ приказна, односно разговор сличен на телефонскиот секс пред „дејството“.

Можеби не сте сигурни како да започнете, дали некој израз на партнерот ќе ве натера да бегате и да не ви се придружуваат во кревет? Потребен ви е совет и помош, а кој подобро да помогне отколку девојките кои заработуваат пари од ова?

Ова се најдобрите совети од работниците во телефонската линија за страсна „приказна“ во кревет, пишува Мондо.

  1. Проверете што сака

Како реагираат на одредени зборови, изрази, што ги возбудува? Направете умствена белешка на што да се фокусирате.


2. Опуштете се

 „Валканата“ приказна во кревет треба да биде забавен вентил за двајцата, а не нешто што ќе ве стреси. Бидете природни, опуштени и весели.

3. Направете си „измислен лик“

 Ако не можете да се опуштите, применете ја актерската техника, барем за почеток, сè додека не влезете во форма. Можеби сте посмирени, вашиот измислен карактер е повеќе огнен. Спротивно на тоа, ако сте повеќе директни, вашиот измислен лик може да биде мистериозен, тивок, подготвен да предизвика возбуда кај партнерот со изненадување. Вработените во телефонската линија даваат важен совет – не менувајте го вашиот глас. Зборувате како што зборувате нормално, или целата постапка ќе изгледа неприродно.

 
4. Правете го тоа што го велите

Ако објавивте во кревет со мек глас дека ќе направите нешто, всушност сторете го тоа. „Валканите“ приказни не се валидни ако не се реализираат, бидејќи сè останува само на приказната.

5. Бидете активни

Покрај тоа, работниците на телефонската линија ве советуваат да бидете активни, да го галите вашиот партнер, да ги допирате и да ги „засилувате“ звуците што самите ги испуштате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris