За да обезбедите оргазмичен влез во 2021 година, дознајте кои секси поклони најмногу им одговараат на хороскопските знаци

25 декември, 2020
ovan-1349428169_1000x0

Новата година и времето на дарување се ближат, па доколку се сомневате што да ѝ дадете на вашата мила, секси половина, погледнете ги нашите предлози за секој знак на Зодијакот.

Непослушен Овен (21 март – 19 април)

Овенот е страствен знак, па дури и во сексот сака садомазохистички игри кои го стимулираат адреналинот. Тој е секогаш подготвен на пакост и го пали секоја постапка што покрај сексот, вклучува и опасност, како на пример на јавно место. Тие сакаат да се борат во кревет, да ја влечат косата, да удираат по задникот, да гризат, па па добро ќе им дојде кожен камшик со додатоци, т.н. флогер.

Хедонистички бикови (20 април – 20 мај)

Бикот е голем хедонист во сè, дури и во сексот. Љубовните играчки кои имаат вкус и мирис, и како предигра, даваат разни афродизијаци од чоколадо, преку вино до јагоди… Оралниот секс е земен за здраво за готово, затоа земете секси гаќички за јадење кои се слатки и се раствораат брзо во устата.

Близнаци со полна брзина (21.05 – 20.06)

Тие се водени од луди идеи и експерименти. Не се држат на едно место, ниту од кој било партнер. За нив е важно да пробаат што повеќе нови работи. Тие брзо се згуснуваат испробувајќи невообичаени пози и локации за да можете да ги изненадите со некоја интересна играчка како лулашка за нови необични нагласи.

Имагинативен рак (21 јуни – 22 јули)

Кај Ракот, сексот е длабоко поврзан со емоциите, па затоа уживаат во долгата предигра, бакнежи и допирање. Тие фантазираат за промена на улогите и маскирање, па подгответе им вечер со маскирање. Буквално сè е во прашање – од строга медицинска сестра до полицаец од Комунална.

Доминантен лав (23 јули – 22 август)

Лавовите се горди и сакаат да доминираат со сè, дури и со сексот. Уживаат и во стриптиз и во сè друго во кое отворено се прикажува сексуалноста. Тој ќе обожава ако целосно се потчините на неговите привлечности и спречите каков било отпор кон неговото владеење.

Девица Спутана (23.08 – 22.09.)

Девиците имаат многу ограничено либидо и додека имате секс, треба да поминете низ тестови. Но, ако гради доверба во вас, нејзините склоности кон разни перверзии ќе ве изненадат. Сè што има врска со борба и врзување влегува во игра, а нежната свилена шамија како врзани очи ќе биде полн погодок.

Вагите обожаваат спенкинг (23.09 – 22.10)

Вагите се сензуални и паѓаат на сè што изгледа убаво. Тие сакаат валкани разговори, но и сè што е поврзано со задникот и плескање на него. Камшик со силиконски врв за лесен спенкинг ќе ги полуди.

Нескротлива Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)

Најсекси знак на Зодијакот, кој не знае многу. Што и да им дадете, тие ќе бидат среќни затоа што ги интересира се што е поврзано со сексот. Затегнувачките врзувања се добар избор за љубителите на стилот на кучиња кои сакаат посилни и пожестоки. Тие се поставени на стомакот на партнерот, додека партнерот при пенетрација држи две рачки. Вистинската работа за освежување на врската.

Љубопитен Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Стрелецот е вистински авантурист. Не постои специфична фантазија што особено го пали, но тој е возбуден од факторот изненадување, па со задоволство ќе проба секс кој е обоен од авантура. Тие сакаат да истражуваат, така што вибрирачките гаќички и прстените на пенисот се идеални за жени.

Јарец, скриен змеј (22 декември – 19 јануари)

Навидум ладно, Јарците во кревет можат да бидат исто толку страствени. Тие сакаат да истражуваат, но и да доминираат, па затоа за интимни моменти, обезбедете им крлеж со црни пердуви, што ќе донесе доза на нежна возбуда.

Радознала водолија (20 јануари – 18 февруари)

Водолијата ги сака сите новини, па затоа ќе биде првиот што ќе проба сѐ што е ново. Тие се склони кон перверзии, па другите ликови дури ги сметаат за чудни. Бидејќи е слободна во сексот, таа нема да се жали ако ѝ дадете вибратор за парови, благодарение на што и двајцата партнери можат да доживеат истовремен оргазам.

Љубопитни риби (19 февруари – 20 март)

Рибите лесно можат да се изгубат во океанот на својата сексуалност. Покрај сексуалноста, нивните нозе се главната ерогена зона. Тие се многу имагинативни, сакаат да ги снимаат, гледаат, па дури и да ги гледаат други. Големо огледало покрај креветот ќе ги претвори во сексуални машини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris