За оваа секс поза фантазираат и мажите и жените

9 јуни, 2020
Par-seks-2048x1365

Ретко кога мажите и жените се согласуваат за нешто, но интересно е што сега успеаја во тоа, односно кога требаше да одговорат за која сексуална положба најмногу сонуваат.

Студијата во која учествуваа 2.000 припадници на двата пола, од различни сексуални ориентации, покажа дека повеќето луѓе фантазираат за позиција на маса – во која едниот партнер седи на работ на масата, а другиот пенетрира додека стои.
Интересно е што оваа поза доби еднаков број гласови кај геј, хетеро и бисексуални парови.

Исто така, ова е поза што повеќето испитаници не ја пробаале во пракса од различни причини, некои тврдат дека се срамат воопшто да ја споменат, други тврдат дека немаат услови за тоа (тие не живеат сами во куќа или стан, итн.).

Исто така, не секој е подготвен за отворен разговор за сексот, особено на почетокот на врската, а треба да се земе предвид фактот дека во 75% од случаите мажите се тие кои иницираат приказна за нови пози.

Интересно е што на второ место, на пози за кои најмногу сонуваат мажите и жените е „шеесет и девет“, што само покажува дека позата 69 од времето на сексуалната револуција во текот на седумдесеттите години на минатиот век, не ја губи својата привлечност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi