За полна уста направете пилинг од две состојки кои ги имате дома

31 мај, 2020
usneshutterstock

Кога ја негуваме кожата, најчесто забораваме на усните, но и тие исто како и лицето, се прекриваат со мртви ќелии, кои, пак даваат ефект на “сува” уста.

Измешајте една лажица мед и една лажица кафеав шеќер (наместо мед, може да употребите и кокосово масло).

Пастата којашто ќе ја добиете ставете ја во тегличка и чувајте ја во фрижидер. Потоа, нежно поминувајте врз усните минута до две, оставете да отстои една минута и потоа измијте ја. На крајот, нанесете балзам за усни.

Шеќерот ќе ја “измазни” кожата, а медот или кокосовото масло ќе ја нахранат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi