Заборавете на класичните начини: Во иднина, ќе водиме љубов ВИРТУЕЛНО!

25 јули, 2020
Annotation 2020-07-24 195536

Во суштина, овој метод е претежно оспоруван, но скоро и да нема никој што не го пробал

Сајбер сексот, кој по дефиниција е разговор преку Интернет со личност заради постигнување оргазам, е логички тесно поврзан, ако не и еквивалентен на мастурбацијата.

Во овој поглед, феноменолошки гледано, тој поминал или минува низ истите фази на неприфаќање, одбивање и критика, и негативни и позитивни, низ кои поминала познатата мастурбација.

Претпоставувам дека не е неопходно да се потенцира дека сајбер-сексот не е за гледање сеприсутни порно содржини на Интернет, затоа што тоа е, секако, само мастурбација со само визуелни ефекти.

Сајбер сексот значи дека додека го правите сето ова, или нешто слично, од друга страна имате и соучесник кој е на интернет и напален исто како вас. Во овој поглед, звучи чудно што некој може да има нешто против овој вид забава, затоа што кога сме напалени, целта на сите е да најдеме некој што е во иста состојба и да организира непосредно задоволство со него.

Кликнувањето на Интернет и одењето на која било страница за сексуален разговор, ве приближува до посакуваното моментално задоволство, ако го погодите вистинскиот предмет на желбата, затоа што тоа е суштината на сајбер-сексот, бидејќи партнерот со кој сте во комуникација, барем во исто време не можете физички да го имате со вас. Важно е за овој вид секс што не наметнува емотивна приврзаност кон партнерот, иако тоа сигурно не е исклучено.

Оние кои пропагираат сајбер секс, а особено оние што се, во жаргон, неговите најголеми обожаватели, најмногу ја посочуваат оваа желба како најголем квалитет на овој вид интимност. Во даден момент, нивното либидо е засилено со фактот дека лицето со кое тие сексуално комуницираат не е целосно достапно за нив, затоа што тие не можат да го имаат физички, но можат во секоја друга смисла.

Логично, меѓу најчестите зависници од секс се оние несигурни и срамежливи кои го сфаќаат ова како сигурен начин да го имаат. Дури и виртуелно. Меѓу нив, секако, повеќето се со посериозни психолошки проблеми, поради што, меѓу другото, толку многу се оспорува сајбер-сексот, додека оние што забораваат дека екстремите со сексуална манија се побезбедни додека се пред компјутер и користат виртуелен секс отколку додека шетате по улица.

Сајбер-сексот е одличен за луѓе кои се несигурни во сексуалната комуникација т.е. за оние кои имаат проблем да му пристапат на некој со сексуални набудувања во реалниот свет. Ова виртуелно поле е одлично за тие да ја добијат потребната самодоверба. Се разбира, под услов тоа навистина да го сфатите како вежба, т.е. дека ова не станува нивна опсесија заради чувството на сигурност и неодбивањето што им го обезбедува.

Застапниците на сајбер-сексот посочуваат дека е одличен затоа што спречува ширење на сексуално преносливи болести и е најбезбедна форма на секс. Меѓутоа, ако мислевме така, тогаш никогаш немаше да примениме ниеден друг.

Секако, развојот на технологијата ќе придонесе и за популарноста на сајбер-сексот, затоа што со сите 3Д, 4Д, 6Д и којзнае кои други ефекти ќе ни ги даде, навистина може да биде сексот на иднината, но во овој момент најдобро е да остане лек за исполнување на моменталните сексуални желби или олеснување на стресот ако сте без постојан партнер.

Заклучокот е, и покрај тоа што виртуелниот секс е нападнат и спорен од многу страни, честопати неоправдано и бесмислено, треба да се проба, а доколку е потребно и да се практикува, затоа што ако имате контрола над тоа што го правите – не можете станете зависни од тоа.

Сајбер-сексот е најдобар кога е во рамнотежа со реалното и кога го практикувате за да научите нешто ново, да го зајакнете либидото и да ги проширите сексуалните хоризонти преку комуникација со некој подеднакво отворен со кого делите фетиши, сексуални фантазии и слично, а вие сте далеку. Особено ако имате проблем да ги верувате вашите фантазии, ова е идеален начин за да добиете доверба во тој поглед.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi