Започнете го денот со овој пијалок – За две недели нема да имате ни грам сало!

3 јуни, 2020
imageedit_97_4276343195

Никогаш не било полесно да се стигне до витка линија. Комбинацијата на овие состојки произведува моќен напиток кој ќе ги стопи сите ваши масни наслаги.

Се пие секое утро на празен стомак, а по потреба ако чувствувате глад можете да го пиете и измеѓу оброци.

Состојки:

  • Неколку парчиња ананас
  • Неколку листови свежо нане
  • 1 лимон
  • Парче свеж ѓумбир
  • 1 мала лажичка мед

Припрема:

Во блендер ставете го ананасот и ѓумбирот, измиксирајте ги и на крај додадете го исцедениот лимон, исецкајте нане и засладете со лажичка мед.

Овој напиток ќе го започне процесот на детоксикација, исфрлање на вишокот вода и топење на масните наслаги за многу брзо време.

Ѓумбирот ја зголемува температурата и така ги топи мастите. Медот има подеднакво дејство на затоплување.

Лимонот и нането го подобруваат варењето и трошат повеќе калории.

Ананас е пресудната состојка на овој пијалок бидејќи го содржи ензимот бромелаин кој одлично делува за слабеење и има анти инфламаторно дејство, па ја смалува надуеноста на стомакот. Фруктозата во него ќе ви помогне да немате желба за благо, а со тоа ќе го намалите и внесот на калории.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi