Заведете ја така што таа ќе биде ваша засекогаш: Сите жени паѓаат на овие 3 работи!

27 октомври, 2020
жени

Еве ги трите карактеристики што жените ги сметаат за најважни при изборот на маж со кого планираат долга врска и брак.

1.Љубезност

Насмеани и љубезни луѓе автоматски се попривлечни за околината, бидејќи веднаш „паѓаат во очи“ и се разликуваат од мрачните типови кои шират негативна енергија. Мажите што се смеат се попривлечни и од мистериозните типови кои исто така можат да бидат „магнет за жените“, но тие помалку им веруваат.

Значи, ако сакате да освоите девојче, не заборавајте да се насмевнете и да бидете љубезни.

  1. Интелигенција
    Постојат очигледни причини зошто некој ја цени интелигенцијата кај партнерот, но дури и од перспектива на опстанок, лице со супериорна интелигенција е поверојатно да ги надмине најголемите закани и предизвици отколку оној што не може да се пофали со мудри реакции во кризни ситуации.

Колку подобро и полесно се прилагодувате на новите околности и реагирате со помалку стрес на неочекувани промени, толку посигурно и поинтелигентно ќе изгледате во очите на жената, а со тоа и попривлечно.

  1. Здравје
    Мажите кои видливо одржуваат добро здравје ги гледаат жените како попривлечни. Авторите на студијата го припишуваа ова откритие на еволутивните корени – отсекогаш сме водени со пренесување здрави гени на идните генерации.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum