Диетален пијалок: Се прави за 5 минути, се пие 5 дена, а се губат 3 кг

17 април, 2020
slabeenje

Доколку сакате да изгубите килограми за многу кратко време без напорни диети, конзумирајте го овој едноставен пијалок.

Потребни состојки:

60 гр. магдонос
1 лимон
2,3 дл. вода

Подготовка:

Исецкајте го магдоносот и исцедете го лимонот. Ставете ги двете состојки во чаша и прелијте со вода.

Конзумирајте го напитокот наутро на празен желудник и тоа само пет дена, а потоа направете пауза од десет дена. Овој пијалок го забрзува согорувањето на калории во организмот и обезбедува витамини и минерали.

Магдоносот го подобрува варењето и му помага на организмот да го исфрли вишокот на течности, а на тој начин да ја елиминира подуеноста.