Домашен лек за анемија и омалаксаност (РЕЦЕПТ)

15 јуни, 2020
sok

Пијте го овој пијалок еднаш дневно и набрзо ќе се чувствувате подобро

Ако често се чувствувате омалаксани и ви треба доза на енергија, пијте го овој пијалок еднаш дневно и ќе се чувствувате многу подобро.

Недостаток на енергија е често последица на анемија која може да се надмине на еден потполно природен начин. Голем број на луѓе кои го користеле овој природен лек забележале голема промена.

Тие се чувствуваа поенергични, повеќе одморени, а резултатите покажаа промена во крвната слика.

Одличен е и во потиснување на главоболките.

Оваа моќна комбинација ќе ве натера повторно да се чувствувате одлично:

Потребни состојки за 2 лица:

  • половина банана
  • 1 мало свежо цвекло
  • 1 грст цреши
  • 1 грст малини
  • 1 мал морков
  • сок од половина лимон
  • 2 дл ладна вода