ДВЕ НЕДЕЛЕН ПРЕДИЗВИК: Правете ги овие вежби секој ден и изгубете КИЛОГРАМИ (ВИДЕО)

7 септември, 2020
vezbi

Можете ли да издржите?

Фитнес тренери често објавуваат мотивациони и корисни видеа на нивните канали на YouTube.

Некои сакаат да зборуваат и да даваат совети.

Додека другите кажуваат сè многу јасно и концизно.

Ова е случај и со ова видео во кое фитнес-блогерот претставува двонеделен предизвик.

Сè што треба да направите е да ги правите вежбите, кои таа ги покажа на видеото, секој ден, две недели и да ослабете.