Една лажичка од оваа мешавина отстранува сè што е штетно од телото: Грчки народен лек кој ги обновува клетките, спречува депресија и рак!

25 јуни, 2020
сдсдсдс

Овој лек за лекување е спомнат во Илијадата на Хомер. Неверојатниот вкус е и лековит. Оваа супер моќна мешавина се состои од само две состојки. Кога јадете лажица од оваа смеса, добивате цинк, железо, растителни влакна, магнезиум, калциум, бакар и бројни витамини, особено оние од групата Б, и овие се скоро сите клучни состојки потребни за организмот.

Според истражувањето, оваа комбинација на природни состојки е ефикасна во регулирањето на маснотиите во крвта, особено ЛДЛ и ХДЛ холестеролот.

Покрај елиминацијата на аритмијата, високиот крвен притисок, оваа мешавина ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфата, поради што се добива дополнителна енергија после напорна работа. Студијата покажува дека редовната употреба на оваа мешавина може да ги реши проблемите со хроничен замор, вознемиреност и депресија.

Научна студија објавена во стручни списанија тврди дека оваа мешавина ја намалува депресијата, атеросклерозата, мултиплекс склерозата и високиот крвен притисок.

Содржи дури 182 елементи кои се корисни за здравјето на организмот, а особено има висока концентрација на антиоксиданти кои го спречуваат развојот на карцином и други сериозни болести.

300 грама таан

300 грама природен мед

Подготовка: Во сад измешајте ги таанот и медот, а можете да додадете и сецкани ореви, бадеми, ф’стаци или лешници. Смесата ставете ја во тегла и чувајте ја во фрижидер.