Ешерихија коли најефикасно се лекува со овој народен пијалок: Уринарната инфекција исчезнува за 10 дена! (РЕЦЕПТ)

15 јули, 2020
Annotation 2020-07-15 131748

Народната медицина има решение за секој здравствен проблем. Пред да посегнете по кој било лек, пробајте го овој потполно природен пијалок

Постојаната потреба од мокрење, пецкање при мокрењето, болка во долниот дел на грбот, непријатен мирис на урината, болка за време на сексуален однос, како и болка во пределот над срамната коска се само некои од симптомите на инфекција на уринарниот тракт.

Бактеријата Ешерихија коли е честа причина за бактерии на уринарниот тракт кај жените. Припаѓа на групата колиформни бактерии, оние кои живеат во цревата.

Наоѓањето на бактерии во урината, но без никакви симптоми на воспаление, се нарекува асимптоматска бактериурија, вели урологот Д-р. Чичин-Шаин.

Наместо лековите, секогаш е најдобро да побарате помош во природата. Ова е најпопуларен природен антибиотик кој се користи во народната медицина со децении, а овој пијалок го препорачуваат и лекарите.

За да го подготвите лекот, потребни ви се околу 30 семки од лубеница и едно литро вода.

Подготовка:

Ставете ги водата и семките во тенџере. Почекајте додека не зоврие и варете уште 10 минути. Тргнете го тенџерето од ринглата и почекајте да се олади. Процедете го пијалокот во шише и чувајте го во фрижидер. Пијте 1 литар од овој пијалок во текот на денот и така натаму 10 дена по ред.

Покрај тоа што е корисно за инфекции на уринарниот тракт, добро ќе ги исчисти и бубрезите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi