Еве зошто ви препорачуваме да користите хидроген– ги уништува бактериите, лечи настинки и грипови, ги убива вирусите од воздухот!

8 јули, 2020
hidrogen

Ви нудиме  феноменални совети за користењето на хидроген пероксид:

1. Уништување на вируси: 3 капки хидроген во левото и десното уво и веќе нема настинка! Исто така, го отстранува вишокот на восок од ушите.

2. Уништување на пестициди: при миење на зеленчук и овошје, додадете 700 ml хидроген во 700 ml вода и во тој раствор измијте го овошјето и зеленчукот.

3. Уништување на бактерии: додадете 0,5 литри хидроген во 3,5 литри вода и испрскајте го воздухот за да ги убиете бактериите од воздухот.

4. Белеење на забите: се мешаат 2 лажици вода и 1 лажица хидроген, и потоа се плакни устата со овој раствор откако ќе ги измиете забите.

5. Белеење на ноктите: натопете ги ноктите во хидроген.

6. Осветлување на косата: користете хидроген како додаток на фарбата или шампонот.

7. Прамени: Испрскајте ја влажната коса со хидроген, оставете ја да дејствува некое време, а потоа исплакнете.

8. Отстранување на нечистотија: додајте 250 ml 35% хидроген во бањата, а кога ќе се избањате, исплакнете се под туш.

9. За настинки: Измешајте малку хидроген во чаша вода и исплакнете го носот и устата со овој раствор.

10. За забоболка: измешајте кокосово масло со пероксид и исплакнете ја устата со оваа течност.

11. Чистење на кожата: избришете го лицето со хидроген, а потоа измијте се. На овој начин ќе ги отстраните митисерите и нечистотиите.

12. Против габи: измешајте вода и хидроген во еднакви делови и користете како ефикасен лек против габи на нозете.

13. Маринада за месо, риба и живина: измешајте вода и водород во еднакви делови, ставете го месото во тој раствор, покријте го и оставете го 30 минути. Потоа исплакнете го месото под проточна вода.

14. Чистење на четката за заби: Исплакнете ја со хидроген за најдобра хигиена.

15. Отстранување дамки од ткаенината: ставете хидроген на дамката, оставете да стои околу 1 минута и потоа исплакнете под млаз вода.

16. Чистење на аквариумот: пероксидот совршено ги отстранува габите од аквариумот.

17. За здравјето на животните: ако вашите миленици се отруени од нешто, дајте им хидроген, тоа ќе им ги смири сите проблеми со стомакот.

18. Перење садови: совршено ги отстранува сите нечистотии од садовите.

19. Чистач на куќа: совршен е затоа што убива бактерии, отстранува нечистотии и не е штетен за луѓето.

20. Исплакнете контактни леќи: оставете ги леќите во растворот за пероксид преку ноќ за да ги исплакнете добро.

21. Белење на ткаенината: додајте 220 ml пероксид во натопената ткаенина , оставете ја така 30 минути, а потоа измијте ги алиштата како и обично.

22. Неутрализација на миризбата: измешајте бел оцет со пероксид ,натопете крпа во оваа смеса и избришете ја куќата со неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi