Хит во светот: Нова анти-стрес терапија КРШЕЊЕ сè што ќе ви дојде при рака (ВИДЕО)

10 јули, 2020
stres

За да можеме да водиме здрав и продуктивен живот, покрај грижата за физичкото здравје, мора да се земе предвид и менталното здравје.

Како ќе реагираме на стресот зависи од нашето искуство, личните капацитети, сегашното расположение и многу други карактеристики на нашата личност.

Во Пекинг е отворена анти-стрес просторија, каде клиентите можат да кршат шишиња, мобилни телефони, радија и други предмети во рок од половина час за да се ослободат од стресот и фрустрацијата.

Група пријатели отвори анти-стрес соба каде престојот чини 20 евра. Сопствениците тврдат дека корисниците кршат 15.000 шишиња месечно.

Во просторијата, клиентите влегуваат исклучиво со заштитна кацига, а за време на „исфрлањето“ на фрустрациите, им е дозволено да користат чекани и дрвени палки за да кршат предмети по свој избор.

Анти-стрес просторија ја користат и малолетни лица кои доаѓаат за да го испуштат гневот што го чувствуваат заради училишните проблеми. Сопствениците посочуваат дека тие не промовираат насилство, но сакаат да им помогнат на луѓето да се справат со притисоците од секојдневниот живот и животот во големите градови. Просторијата најмногу ја посетуваат лица на возраст од 20 до 35 години, а слична понуда има и во други земји во светот.

Интересна анегдота за оваа просторија е поврзана со кинеска жена која дошла во нејзината соба и уништила фотографии од нејзината свадба.

Според порталите, повикувајќи се на кинеските медиуми, во трговскиот центар наскоро ќе се отвори друга слична просторија, каде луѓето ќе можат да одморат од шопинг со кршење на некој предмет во просторијата против стрес.

Слична понуда има и во други земји како САД, а неодамна се отвори една таква просторија во регионот. Станува збор за Загреб, а просторијата се вика Smashit.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi