Индиски еликсир на младоста и здравјево: Еднаш неделно пијте го ова и не грижете се! (РЕЦЕПТ)

21 јули, 2020
lek

Можеби нема да живееме 200 години, но со помош на овој лек, можеме да ја дочекаме староста со добро здравје

Од античко време народните исцелители, лекари и алхемичари се обидоа да го пронајдат еликсирот на бесмртност. Без разлика кои растенија ги мешале, тие не можеле да го пронајдат посакуваниот лек. Сепак, тие успеаја да најдат лек кој го зајакнува и лекува целото тело. Можеби нема да живееме 200 години, но со сигурност можеме да доживееме до старост.

Пребарувајќи стари и антички рецепти, најчест е лекот кој се комбинира со млеко и лук.

Лук со млеко – стар индиски рецепт

Во мал сад истурете чаша млеко и загрејте го. Додека млекото врие, додадете две чешниња лук, ситно сецкани. Штом млекото ќе зоврие, додадете го лукот и тргнете го од оган. Поклопете. По 10 минути, вашиот еликсир за младост и здравје е подготвен. Консумирање: Пијте 1 чаша од ова млеко со лук еднаш неделно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi