Изгубила 22 килограми а ниту еднаш не влегла во фитнес центар

22 септември, 2020
untitled-design-2020-09-21t144156-511


Се фокусира на јадење целосна, здрава храна, со акцент на порции опремени со протеини, како пилешко, говедско и путер од кикирики. Сепак, таа сè уште успева да ужива во храна која не е баш здрава.

22-годишната Анхел Боујер започна да се дебелее поради лошите навики во исхраната. Нејзината диета се состоеше главно од брза храна. Таа веќе две години не јадеше ништо зелено.


Сепак, пред три години Анхел реши да го промени својот животен стил и да се фокусира на фитнесот. За жал, таа беше премногу исплашена да оди во теретана, па вежбаше само на отворено и дома. И покрај ова, Ангел постигна одлични резултати со тоа што вежбаше HIIT и вежби со тежина. Таа изгуби 22 килограми без теретана.

Почнав полека со еден тренинг неделно и полека ги зголемував. Почнав да вежбам пет пати неделно. Исто така, пребарував и читав написи во списанија за вежби во теретана и ги следев за да ги создадам оние што ми одговараат “, рече Анхел. Сега Анхел може да се пофали со 106.000 следбеници на Инстаграм, каде што ја покажува својата импресивна нова фигура и споделува совети за вежбање. Денес, Анхел не се плаши од теретана и оди таму да вежба без никакви проблеми.

View this post on Instagram

suns out 🌞

A post shared by 𝐀𝐍𝐆𝐄𝐋 𝐁𝐎𝐖𝐘𝐄𝐑 👼🏽 (@angelmaybowyer) on


За оние кои се заинтересирани за обнова на сопствената диета, таа препорачува да започнете да барате здрави алтернативи за вашата омилена храна и полека да ги внесувате во вашиот план на исхрана.