Јаболков оцет: Ги чисти синусите и го подобрува варењето на храната

28 јули, 2020
4

Јаболковиот оцет се смета како лек за многу болести. Конзумација на лажица до две на ден може да помогне во борбата со многу болести. Но важно е оцетот да биде органски. Еве кои се здравствените придобивки од јаболковиот оцет:
Ги ублажува грчевите во стомакот и помага при дијареа – Измешајте лажица до две оцет во чаша вода или природен сок за најдобри резултати.
Го подобрува варењето на храната – Едноставно измешајте лажица мед и лажица оцет во чаша вода и испијте ја половина час пред јадењето кои ви создава потешкотии со варењето.
Смирува ноќни грчеви во нозете – Измешајте лажица оцет и мед во чаша вода и испијте ја пред спиење за да ги опушти мускулите.
Ги отвара синусите – Носот ви е запушен од алергија или настинка? Ќе ви помогне лажица оцет во чаша вода.
Дава енергија – Аминокиселините кои ги содржи го оневозможуваат собирањето на млечна киселина во мускулите после вежбање или други интензивни физички активности. Освен тоа јаболковиот оцет содржи многу електролити кои го ублажуваат чувството на замор. Лажица оцет во ладна вода има енергетско дејство но за разлика од купените енергетски производи нема додаден шеќер и вештачки бои.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi