Јога против стареење: 8 минути вежби за подмладување на кожата (ВИДЕО)

28 јули, 2020
Јога против стареење: 8 минути вежби за подмладување на кожата (ВИДЕО)

Поради стрес или начин на живот кој е полн со обврски и проблеми, многу луѓе сметаат дека нивната кожа старее побрзо.

Ако имате проблем со брчки на лицето, седа коса или сакате да го ослободите менталниот стрес, тогаш ова се кратки јога вежби кои мора да ги практикувате секој ден.

Тие можат да ја обноват вашата кожа и да ги ублажат знаците на стареење.

Вандана Гупта, една од најпознатите јога тренери, ви носи тренинг од само 8 минути, што ќе помогне во проблемот со стареењето на кожата и за која таа вели дека е многу ефикасна доколку станува ваша дневна рутина.

Погледнете го видеото, вежбајте со него и забележете ги промените во вашето тело за многу кратко време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi