Како да ја спречите заразата од корона вирус во автомобилот

21 август, 2020
сдфсдф


Кога влегувате во автомобил на познаник или семејство или возите други луѓе, земете ги предвид следниве две работи:

Научници тврдат дека не може двапати да се биде заразен со ...

1. Прашање за климатизација

Климатизацијата може да помогне да ве заштити од вирусот корона: се зависи од тоа дали вашиот уред внесува свеж воздух или работи на принципот на рециклирање на воздухот во кабината. Вклучете ја климатизацијата само во првиот случај.

2. Отворете ги прозорците

Иако климатизерите нè ладат подобро, за оптимална вентилација на автомобилот сè уште е наједноставно да ги спуштите прозорците. Ова е најдобриот начин за влегување на свеж и чист воздух во автомобилот, а потенцијално загадениот да излезе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris