Ќелавите мажи имаат поголема шанса да заболат од Covid – 19?!

11 јуни, 2020
korona-virus-830x0

Коронавирусот очигледно напаѓа различни луѓе на потполно различен начин, а сега една студија тврди дека ќелавите мажи се во посебна опасност.

Новото истражување на Braun Универзитетот го поврза недостатокот на андроген со начинот на кој Коронавирусот влегува во ќелиите.

Станува збор за една шпанска студија, која тврди дека поголем број од хоспитализираните мажи, заразени со Covid – 19, биле ќелави.

  • Сфативме дека недостатокот на андроген е суштински поврзан со загрозеноста од Коронавирусот. Ова се случува поради тоа што, првиот одговор на организмот по навлегувањето на вирусот во него, е всушност гризна ензимот, кој се произведува само со делување на андрогените хормони – вели доктор Карлос Вамбјер.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi