Мајката окрила трик за менување пелени на весели бебиња

17 април, 2020
Насловна

Каде беше ова видео кога моето беше во пелени – е еден од најчестите коментари за трикот на мајката на едно бебе, кој воодушевува во својата едноставност и„ чистота “на работата.

Повеќето родители сигурно ќе се согласат за едно нешто – промена на пелени кај бебиња бара сериозна вештина и смиреност, особено ако пред вас имате вистински малку немирен „октопод“. Сепак, една креативна мајка откри едноставен трик што ја прави оваа работа побрза и полесна – а другите мајки не можеа да веруваат дека самите не се сетиле за истото.

Американката Ерин Бис објави видео на TikTok од себе,со кое го објаснува методот, и го објави на Фејсбук, каде веќе има над 515.000 прегледи и 18.000 коментари. „Еј родители, ова е за вас. Ќе ве шокира, како и мене. Магија, нели? “, Напиша таа со видеото.

На видеото се гледа како мајката започнува да го облекува бодито на бебето од дното над рацете и потоа ги прикачува, правејќи ги рацете на бебето веднаш „заробени“.

– Генијално. Нема ништо полошо од тоа да имате бебе што мавта со рацете, а измет е насекаде. Ова е толку едноставно што е совршено – коментира една мајка.