Матичнен млеч за јак имунитет: Еве како да го користите, за да ги обновите сите клетки во телото!

29 мај, 2020
Capture

Од античко време, медот и останатите производи од пчели се сметале за најкорисните лекови.

Пчелното млеко се синтетизира од полен, има пријатен мирис и малку кисел вкус, воедно е и многу калорично – 138 калории во 100 грама. Се состои од протеини, комплексни заситени киселини, содржи витални елементи и други хранливи материи.

Корисни својства на матичен млеч:

Бројни студии докажаа дека матичното млеко го зајакнува имунитетот, штити од штетните влијанија на животната средина и ги спречува инфекциите и вирусните заболувања.

Покрај тоа:

  • Има антивирусни квалитети, па затоа е можно да се излечат многу опасни вируси со него;
  • Ја нормализира гликозата во крвта, го намалува холестеролот, Го подобрува нивото на хормоните во организмот;
  • Го заздравува срцето и крвните садови;
  • Го подобрува варењето на храната, го нормализира дигестивниот тракт, го забрзува регенеративниот процес на чир;
  • Го нормализира метаболичкиот процес во ткивата, ја зголемува издржливоста за време на физички напор;
  • Го забавува стареењето на кожата, косата и ноктите; го забрзува закрепнувањето од рани и лезии на кожата;
  • Поволно влијае на развојот на фетусот за време на бременоста и лактацијата;
  • Стимулира функција на централниот нервен систем го подобрува памтењето

Како се користи матичен млеч?

Многу е лековито да се земе комбинација на матичен млеч, мед и прополис. Земете една лажичка од оваа мешавина и стопете ја под јазикот. На овој начин, сите компоненти на лекови влегуваат во крвотокот, опфаќајки ги органите за варење кои ја одржуваат виталноста на целото тело.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi