Меган има 50 килограми а омилено јадење и е помфрит: Еве како успева да ја одржи својата линија и од што се содржи нејзиното мени!

17 септември, 2020
2307255_profimedia0549504754_ls


Меган Маркл не остава никого рамнодушен со својот изглед. Сепак, нејзината фигура не е толку случајност, но за тоа е одговорна јогата, како и здравата исхрана. Имено, таа секогаш јаде исто, и честопати се почестува со вино и помфрит, што е едно од нејзините омилени јадења.


Правилото што го следи и кое и одговара е дека веднаш по будењето, таа пие чаша топла вода со лимон. Тоа му помага на вашето тело да се разбуди и да се наполни со енергија. Овој стандарден ритуал секојдневно го прават многу познати личности од Холивуд. Она што е многу важно, Меган никогаш не прескокнува појадок. Додека за ручек јаде претежно салата, малку протеини, месо, риба, скара без масло, и за вечера тестенини или бифтек со нискокалоричен сос од тиквички. Инаку, Маркл вели дека обожава да готви и дека има посебен рецепт за оваа редовна вечера:

– Тиквичките ситно исечете ги на коцки и загрејте, без масло. Кога тиквичките ќе бидат пржени и меки, користете мешалка и набавете сос кој се комбинира со сите производи или јаде индивидуално како посебно јадење.

Дневно мени: Појадок: овесна каша со банана и мед или јаворов сируп или пудинг со чиа семе.

Ручек: салата од зеленчук и парче риба (месо) или грав;

Ужина: едно зелено јаболко, бадеми или зеленчук и овошје

Вечера: тестенини со тиквички и пармезан и чаша црвено вино.