Можеме ли да се заразиме со Корона вирус преку храна?

16 август, 2020
сдсадасдасд

По веста дека кинеските власти го изолирале коронавирусот на пакувањето на замрзнати пилешки крилца, постоела загриженост дека коронавирусот може да се пренесе со консумирање храна. Сепак, здравствените експерти за Си-Ен-Ен велат дека нема докази дека коронавирусот може да се пренесе преку храна. Нема простор за паника, велат тие. Точно е дека вирусот е откриен во храната во Шенжен, Кина, го потврдија официјалните власти, но тие не го именувале брендот.

Current information on the COVID-19 pandemic | Festo Corporate

Резултатите на луѓето кои потенцијално имале контакт со заразени пилешки крилца се досега негативни, потврдија кинеските власти. „Овој вирус е главно респираторен и се пренесува од личност до личност“, вели д-р Иан Вилијамс, шеф на Центрите за контрола и превенција на болести на САД, кој ги испитува заболувањата поврзани со потрошувачката на храна и вода. „Во овој момент, нема докази дека евентуалното консумирање на загадена храна има какво било влијание врз ширењето на епидемијата“, истакнува Вилијамс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris