ОД ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ: Сами направете средство за дезинфекција на раце

17 ноември, 2020
sanitizer


Откако епидемијата на коронавирус започна, советите за дезинфекција го преплавија јавниот простор, но можете да направите гел за дезинфекција на рацете што е одличен и безбеден дури и за деца сами со многу малку состојки.

Состојки:

6 лажици алкохол

2 лажици гел од алое вера

1 лажица глицерин

1 лажица масло по желба (чисто базно масло – како маслиново масло, но може, но не мора да додавате неколку капки есенцијални масла – на пример, лаванда, чајно дрво, еукалиптус)

Подготовка: Истурете ги сите состојки во шише и добро протресете. Цврсто затворете и користете колку што е потребно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi