Ова НИКАКО не смеете да го правите пред ПЦР тестирање!

26 ноември, 2020
test-testiranje-koronavirus-830x0 (1)

Раководителот на одделот за заразни болести на Рускиот универзитет ПФУР, Галина Кожевникова, изјави за рускиот портал РБЦ дека три часа пред тестот за ПЦР, не треба да пиете течност, да миете заби или да пушите. Д-р Татјана Романенко нагласува дека не треба да јадете ништо пред тестот. Исто така, не плакнете ја устата со течности за орална хигиена пред тестирањето.

Покрај тоа, таа тврди дека тестот нема да биде точен ако некое лице го дувне носот пред да земе брис од носот. Алексеј Аграновски, доктор по биолошки науки и професор на Државниот универзитет во Москва, смета дека на крајниот исход на тестот може да влијае начинот на кој лабораторијата ги третира самите примероци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi