Овие вежби ќе ви ги олеснат менструалните болки!

10 август, 2020
сдсдсд

Менструалните болки можат да нè „заковаат“ во кревет толку силно што првите неколку дена од менструацијата не сме во можност да направиме никакви активности. Честопати немаме волја да јадеме, крварењето е тешко, единствено ни останува да останеме во кревет додека не почнат да дејствуваат лековите. Но, додека можеби се чувствувате како да не можете да направите ништо друго освен да легнете, постојат лесни јога вежби кои можат да ви помогнат да ја намалите тензијата што ја чувствувате. Дури и ако порано не сте вежбале јога, овие три вежби ќе бидат одлични за почеток, ќе ви овозможат подобро расположение и ќе ве опуштат.

Погледнете ги видеата во продолжение:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris