Овој еден симптом се појавува неколку дена пред сите останати! Може да биде знак дек асте заразени со корона вирус

1 август, 2020
bolki

Симптоми на коронавирус вклучуваат треска, постојана кашлица и губење на мирис и вкус.

Како и да е, може да бидете изложени на инфекција со коронавирус ако имате болно грло.

Еден од клучните знаци е болното грло, односно болки во грлото, што е еден од 11-те симптоми, предупредува Американскиот центар за контрола и спречување на болести.

Ако имате болка во грлото при голтање и се чувствувате изгребано или премногу суво, тоа може да биде аларм што може да бидете заразен.

Во тој случај, изолирајте се и следете ја ситуацијата. Ако ситуацијата се влоши и се појават нови симптоми, обратете се кај лекар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris