Поради овој сок Новак Џоковиќ е секогаш здрав: Секое утро прво го пие ова!

29 април, 2020
новак

Утринска навика на Новак Џоковиќ која морате да ја пробате!

На својот Инстаграм профил, Новак Џоковиќ ја сподели утринската навика што ја имаат тој и неговото семејство.

“Добро утро на сите. Значи, вака го започнувам денот. Прво зимам малку топла минерална вода со лимон и лимонтус. Потоа ѕиркам во фрижидер, каде ги чувам зелените стебленца од целер. Ги ставам во соковник за ладно цедење и добивам сок од целер “, Вели Новак.

Според него, најдобриот начин да го започнете денот е да го пиете овој сок на празен стомак.

“Овој сок е полн со минерали, сол и уште неоткриени елементи кои го чистат вашиот црн дроб. Прави чуда и за мене и за мојата сопруга и за нашите деца. Секако дека не го земаат чист, туку со додаток на сок од краставица или јаболко. „Откри Новак.