ПРОВЕРЕНО! Ја убива короната подобро од вакцина! Спасете си ја главата и уништете го вирусот за само 10 минути!

17 ноември, 2020
839805_w-56462958_ls


Сите веќе ги знаеме трите најважни мерки за одбрана од вирусот корона – маска за лице, физичко растојание и миење на рацете, но со доаѓањето на постудено време и почестиот престој во затворен простор, треба да се додаде и четвртиот – свеж воздух.

Лошо проветрените простории ја зголемуваат можноста за пренесување на вирусот со помош на аеросоли, честички кои „лебдат“ во воздухот, објаснува директорот на одделот за заразни болести на Медицинскиот факултет во Росток, д-р Емил Реисингер.

– Со ширењето на капките, многу помалите аеросоли се сметаат за главен пат на пренесување на коронавирус, но во помала мера, вели Реисингер. И додека капките паѓаат на подот релативно брзо, аеросолите полесно лебдат подолго и со тоа се шират во затворени простории. Најлесен начин да го направите ова е повремено да го отворите прозорецот. Стравувањата дека ќе настинете не е основан велат медицинските професионалци. Вентилацијата на просторијата неколку минути тешко може да ја промени температурата во просторијата, забележува Реисингер. Предметите во просторијата и sидовите ја одржуваат температурата и ќе ја ослободат зачуваната топлина. Германски експерти препорачуваат канцелариските простории да се проветруваат на секој час 20 минути. Ако има помалку луѓе кои седат во собата, доволно е десет минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi