Решете го лошиот здив на потполно природен начин

29 јули, 2020
гхјк


Лимон и сода бикарбона

Комбинацијата на лимон и сода бикарбона е одлично плакнење на устата по оброк. Тие го неутрализираат лошиот здив како причина за консумирање на многу храна, вклучувајќи лук и кромид. Тие се богати со витамин Ц и ароматичен мирис на лимон, а сода бикарбоната како антисептик ги неутрализира мирисите и ги уништува бактериите. Оваа комбинација е исто така добра за триење на болни и оштетени непца. Можете исто така да го користите за да го измиете јазикот и да се ослободите од наслаги на храна. Резултатите се скоро моментални.


Ѓумбир, листови од нане и жалфија

Оваа комбинација е исклучителна алатка во борбата против лошиот здив. Овие моќни природни подароци можете да ги користите на различни начини. Можете да грицкате на листовите жалфија, нане и суров ѓумбир и со тоа да се ослободите од лошиот здив, а во исто време да обезбедите одличен третман на непцата. Можете да ги пиете како чај индивидуално или во комбинација. Ѓумбирот, нането и жалфијата се моќни природни антисептици и антибактерици и исто така се богати со есенцијални масла. Овие се одлични сојузници во борбата против лошиот здив.

Жалфија е еден од најмоќните природни антибиотици. Чајот од жалфија се користи за пиење, но и за испирање на устата. Ги уништува бактериите кои се најчеста причина за воспалителни процеси во усната шуплина. Таа успешно ги третира раните и чиревите, заболувања на непцата и други воспалителни процеси во устата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris