Спас за проблемите во менопауза: Рецептот за овој пијалок мора да го знае секоја жена!

1 август, 2020
menopauza

Во менопауза, жените не се среќаваат со не толку пријатни симптоми, а овој пијалок го крие решението за сите овие проблеми.

Престанокот на менструалниот циклус предизвикува не само промени во репродуктивниот систем, туку и во целиот организам. Непријатните симптоми како што се топлотни бранови, ноќно потење и брзо чукање на срцето може да се ублажат со природни препарати. Понекогаш симптомите на менопауза можат да се мешаат со симптомите на многу посериозни заболувања, така што редовните прегледи се задолжителни во овој период.

Менопаузата е исто така поврзана со недостаток на серотонин, така што може да се појави депресија, вознемиреност, губење на концентрација, раздразливост и недостаток на либидо.

Овој пијалок успешно се бори против повеќето од овие симптоми. За да го потготвите потребно ви е:

  • 2 лажици ситно исецкан цвет од невен
  • 2 лажички лисја од маточина
  • 2 супени лажици чај од рузмарин

Сите состојки прелијте ги со литар врела вода и оставете ги покриени 2 часа, процедете и пијте во текот на денот. Можете да го засладите со мед ако сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris