Спречете го срцевиот и мозочниот удар: Земајте го овој народен лек 10 дена

28 септември, 2020
ginger


Возраста и неправилната исхрана доведуваат до тоа крвните садови да се трошат, стануваат помалку еластични, а слој на холестерол се акумулира на внатрешните sидови. За чистење на крвните садови, луѓето прибегнуваат кон лекови. Но, лековите често знаат да влијаат на работата на црниот дроб и бубрезите. За целосно чистење на крвните садови без оштетување на други органи – испробајте го овој природен стар рецепт. Како резултат на неправилна исхрана крвните садови се значително стеснети. Како резултат на тоа, постои слабо снабдување со крв на органите. Затнувањето на крвните садови е опасно по живот. Покрај тоа, мозокот страда значително и крвниот притисок се зголемува. Овие процеси може да резултираат со мозочен удар, срцев удар и други сериозни болести.

Овој стар германски рецепт прецизно го чисти холестеролот од крвните садови, а ова се неговите основни состојки:

4 цели парчиња лимон

корен од ѓумбир

2 литри вода

4-5 чешниња лук

2 лажици мед

Измијте го лимонот добро и прелијте го со врела вода за да ги отстраните нечистотиите. Потоа, извадете го од водата и исечете го на тенки прстени. Излупете ѓумбир, изрендајте го и мелете го во мелница за месо. Ставете лимон во шерпа со волумен од 3 и повеќе литри. Во посебен сад, варете 2 литри вода и оставете да се излади на околу 60 степени. Ставете лук, ѓумбир и мед во водата. Измешајте сè добро, а потоа додадете во шерпата со лимон. Оставете сè да зоврие 2 часа. Кога ќе се олади, префрлете сè во тегла од 3 литри.