Три намирници кои ќе ве излекуваат од било која болест!

24 август, 2020
sdfsdfsd

Постојат 3 намирници кои целосно ќе го обноват вашето тело, ќе го зајакнат и ќе го направат отпорно на болести. Тоа се:

Боровинки

Иако лесно можете да ги купите во супермаркетот, предлагаме сами да одгледувате свои боровинки. Можете да одгледувате боровинки во саксии во станот, на балконот или во градината. Тие растат многу добро на нашата клима и можете редовно да ги конзумирате од мај до јуни, кога ова растение носи плод.

What happens if you eat blueberries everyday

Коприви

Билката што ја обожавале нашите предци, но и со задоволство ја користеле во нивната исхрана. За време на пролетта, јадете што е можно повеќе коприви, пијте чај од ова растение, исушете го и подгответе го за зимата. Копривата ќе го наполни телото со енергија и ќе ги исчисти сите токсини од вашето тело.

Коприва — Википедија


Глуварче

Нема подобар чистач на црниот дроб и белите дробови од глуварче. Чајот од глуварче ќе го подобри вашиот имунолошки систем, а во првите денови на пролетта, не заборавајте да јадете салата од млади лисја од глуварче. Запомнете дека глуварчето најдобро го чисти телото од зрачење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris