Трикови за слабеење кои сигурно до сега не сте ги испробале!

14 јули, 2020
фсдсдф


1. Променете ги садовите од кои јадете

Истражувањата покажуваат многу пати дека ако јадете од помали чинии, тоа води до фактот дека ќе земете помалку храна во вашето тело. Не само што ќе ставите помалку храна на вашата чинија за да започнете, туку самиот дел ќе изгледа поголем ако ги послужите на помала чинија. Намалете ја големината на садовите и чинијата дома.

2. Оддалечете се од екранот додека јадете

Просечно возрасно лице се смета дека поминува пет часа на ден пред телевизорот. Ова е драгоцено време што можете да го поминете на планирање на оброк или вежбање. Меѓу другото, кога гледаме нешто на ТВ или телефон додека јадеме, можеме да заборавиме и да земеме многу повеќе храна, а со тоа и калории во нашето тело.


3. Спијте во постудена просторија

Експертите веруваат дека телото согорува своја маст во текот на ноќта со спиење во ладна просторија. Затоа, обидете се да не се загреете, а летото е идеално време да уживате во најстудените можни простории, дури и за време на спиењето.

4. Земете мултивитамини

На учесниците во студијата од пред неколку години им беше дадена пласибо таблета, додаток на калциум или мултивитамин во траење од шест месеци. На крајот, групата што земала витамини имала значително помалку маснотии во однос на другите две групи. Истражувачите теоретски заклучиле дека нашите тела можат да ни кажат да јадеме повеќе кога ни недостасуваат одредени хранливи материи и дека земањето мултивитамин редовно ги компензира овие недостатоци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi