Верената пченка е спас за целото тело: Но само ако ја ибегнете оваа грешка при варењето!

6 јули, 2020
pcenka

Знаете ли зошто со пченката треба да се изеде и нејзината свила?

Мал број на луѓе не го сакаат летниот засладувач- Варената пченка.

Освен што е вкусен, популарната пченка е многу здрава, но кога е варена, но сите правиме грешка- од видео клиповите. Ја вадиме свилата на пченката, оние “Влакненца” кои е невозможно сите да ги исчистите.

Еве зошто со пченката треба да ја изедете и свилата:

– Спречува настанување на камења во бубрегот

– Делува како природен диуретик и поттикнува исфрлање на вишокот течности од организмот.

– Го смалува нивото на шеќерот и холестеролот во крвта

– Полна е со калиум, кој го пречува гушењето на крвта.

Доколку не можете да ја јадете пченкарната свила заедно со пченката, конзумирајте ја на следниов начин- еазделете ја од пченката и сварете ја со малку вода. Исцедете, па кога ќе се олади, испијте го како чај

Напомена: Чај од пченкарна свила не се препорачува на бремени жени, бидејќи може да дојде со прерани контракции.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris