Внимавајте! На овие локации е најчеста заразата со Ковид 19!

20 декември, 2020
STOCKHOLM-

Еве некои од најчестите места каде што ковид-19 во моментов најмногу се шири, според експертите.

Сопствениот дом

Covid-19 лесно се шири во домаќинството. Еден извештај откри дека ако заразено лице живее во вашиот дом, имате 18% шанси да се заразите сами.


Социјални собири

Ова вклучува семејни дружења или дружење со пријатели. Ризикот од инфекција на социјалните собири зависи од тоа дали некој од присутните е заразен со коронавирус. Помалите собири се генерално побезбедни затоа што некој од групата е со помала веројатност да се зарази.

Спортски сали и фитнес студија

Неколку држави исто така открија дека спортските сали се поврзани со појавата. Покрај тоа, една неодамнешна студија која ги проценуваше податоците од мобилните телефони откри дека спортските сали се друго ризично место каде што едно лице може да се зарази. Рестораните се на прво место.

Верски служби

На верските собири, верниците често пеат, фрлаат капи во воздухот, и бидејќи повеќе луѓе се во затворено за подолг временски период, ризикот од инфекција со коронавирус е доста голем.

Продавници

Се сметаше дека бргу одењето во продавница не е премногу ризично, но како што се собираат повеќе податоци, се расправа за тоа колку е безбедно да се оди во продавница.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris