Значење на најчестите соништа: Експертит ни ја открива симболиката на соновите кои секој од нас ги сонувал барем еднаш

25 август, 2020
shutterstock_653166973


1. Доцнење

Чеунг пишува дека соништата дека доцните укажуваат на неколку проблеми во вашиот живот, како што е недостаток на самодоверба или неможност да се посветите на одредени работи.


2. Голотија

Соништата за голотија значат дека се чувствувате многу ранливи. „Можеби криете нешто или не сте такви како што сте. Можно е да се обидете да импресионирате некого, но се плашите дека ќе ги разочарате “, пишува Тереза. Таквите соништа исто така можат да бидат манифестација на вашата желба да бидете искрени, со страв дека другите ќе ве исмеваат за тоа.

3. Несреќи

Сообраќајни несреќи и падови се предупредување за да се внимава на можните опасности во животот. „Вашата потсвест забележа нешто и сака да забележите нешто што не сте го сфатиле додека сте биле будни“, објаснува Тереза. Но, тоа не значи дека ќе мора да се случи несреќа, туку дека мора да бидете повнимателни доколку сакате да ги постигнете своите цели без пречки од емотивна природа.

What Is Dream Therapy, And What Are Its Benefits? | Regain

4. Секс

Соништата за секс се всушност за интимност и врска на подлабоко ниво. „Можеби сакате да имате физичка интимност, но акцентот е најмногу на емоциите“, пишува Тереза. Исто така, ваквите соништа претставуваат потреба од психички раст и само-откривање. „Идентитетот на вашиот сексуален партнер е клучен за откривање на значењето, бидејќи тие претставуваат аспекти на вашата личност што треба да ги прилагодите. Ова не значи дека сакате да спиете со таа личност, но им се восхитувате за нешто или можете да научите нешто од нив “, објаснува авторот.

What your dreams actually mean: Dream symbols, interpretation and ...


5. Пари

Сонувањето на пари може да биде симбол на вашата емоционална безбедност и влијанието што го имате врз другите. „Давањето или трошењето пари е желба да бидете поотворени. Примањето пари значи дека треба да прифатите или да побарате емоционална поддршка “, вели авторот.

6. Смрт

Соништата на смртта погрешно се толкуваат како знак дека вие или некој близок до вас ќе умрете. „Тоа е знак на позитивна промена, ослободување од минатото и гледање напред“, пишува Тереза. Ако сонувате за смрт на некој што го познавате, тоа најмногу значи дека вашата врска напредува. Исто така, лицето кое умира може да претставува еден аспект на вашата личност што треба да го промените.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris