ЖЕНА МУ ГО ИЗНЕВЕРУВАЛА СО ЧУВАР НА ПАЗАРОТ, А ТОЈ ЈА ПИКНАЛ ВО АВТОМОБИЛОТ И ЈА ОДНЕЛ НА ГРОБИШТА! Драмата што следеше доби ШОКАНТЕН ПРЕСВРТ за кој сите зборуваат!

2 октомври, 2020
379008_sunrise-426085-1920_f

Околу 22 часот пристигнале на гробиштата, каде сопругот ѝ дал копач на сопругата и ја натерал да копа гроб. Тој цело време ја принудувал да признае дека го изневерила

Во градот Волск, Саратовска област, судот осуди 52-годишен маж кој со шрафцигер ја рани својата 44-годишна сопруга. Познаници му соопштија на обвинетиот дека неговата сопруга го изневерува со човек кој работи како чувар на градскиот пазар.

Кога се вратил дома, обвинетиот ја пронашол жената како пие алкохол. Тој ѝ се придружил и започнал да ја испитува за прељубата. Двојката ја поминала целата вечер во расправија, а во 21 часот сопругот и понудил на жената да се возат со автомобилот.

Околу 22 часот пристигнале на гробиштата, каде сопругот ѝ ја дал копач на сопругата и ја натерал да копа гроб. Тој цело време ја принудувал да признае дека го изневерила.

Во еден момент, тој зеде шрафцигер, а жената почна да го моли за прошка. Го прифатил наводното извинување, а потоа ѝ го забил шрафцигерот во нејзиниот стомак, по што ја ставил во автомобилот и ја однел во болница. Таму и беше дијагностицирана продорна рана со оштетување на желудникот и црниот дроб.

Пристигнувајќи дома, човекот ѝ раскажал на својата ќерка за инцидентот. Против него веднаш беше покрената кривична постапка за намерно нанесување тешки телесни повреди со употреба на оружје. Тој ја призна вината и се покаја за стореното. Жената го бранеше пред судот, велејќи дека дошле на гробиштата да ископаат цветна постела и дека таа случајно сама паднала на шрафцигерот.

Сопругот е осуден на две години условна казна, а тој ќе мора да плати за лекувањето на неговата сопруга во болницата.