„Жени, не надевајте се залудно, мажите СЕКОГАШ ќе изневеруваат“: Примерна мајка направи хаос на социјалните мрежи со своето тврдење

2 октомври, 2020
Untitled-2

Од личен, но и од примерот на другите, оваа жена го кажа гласно она што многу други можеби го мислат истото

Аманда Гоф од Австралија живее многу години, како што вели во брачни „стеги“, верувајќи дека го пронашла човекот на нејзиниот живот.

Сепак, не само што на крајот беше откриено дека тој не ѝ е верен, туку и сфати дека мирниот семеен живот не ја задоволува. Од почетокот, таа беше и остана примерна мајка на своите ќерки и сè уште ги извршува сите обврски на двајцата родители на, како што вели, совршен начин, но како жена се промени.

Таа беше поттикната да го стори тоа од друга, „тајна“ работа, која неодамна им беше позната на сите. Аманда, во меѓувреме  стана „Саманта Х“, елитна проститутка од Сиднеј, која конечно ужива во сексот во својата петта деценија од животот.

Давајќи интервју за еден весник од Сиднеј, Саманта истакна дека последната година била убедена во старото тврдење дека сите мажи се исти, односно дека е целосно ирелевантно во какво опкружување живеат и каков е нивниот приватен живот бидејќи сите тие се подготвени да изневерат.

„Во мојата нова професија, елитна проститутка, запознав мажи од сите профили. И образовани и примитивни, и галантни и арогантни, но и оние кои се во брак многу долго време, па сакаат повторно нешто ново. Имаше полицајци, политичари, адвокати, спортисти и сите сакаа да почувствуваат мирис на друга жена. Како некој што е во брак долго време, ги разбирам, но не и жените кои сè уште тврдат дека сопругот никогаш нема да ги изневери. Тоа е срање. „Едноставно, тие сè уште не наидоа на жена што ќе им го збуни умот, или сè уште не се осмелија да го нарушат моделот на здодевен живот“, рече Саманта, предизвикувајќи огромен број читатели да остават коментари за ова.

Таа додаде дека оние „најсреќно оженети мажи“ кои не би стапнале на мравка, а камоли да изневерат жена, се најжестоки.

„Тие треба да ги отворат своите души и срца. Тие знаат зошто дојшле кај мене, но се плашат од секој чекор и ги гризе совест. Ма, убиј ги! Но, ако се отворат, и сите го прават тоа на крајот, тие повеќе не размислуваат за своите жени и тогаш почнуваат да ми се јавуваат секоја недела. Во 90 проценти од случаите, на улица кога ќе ги видите покрај жена и деца, никогаш не би помислиле дека тој и тој постојано доаѓа кај мене, но така е. „Жените мораат да се помират со фактот дека колку и да изгледаат добро и колку се добри, во природата на мажите е, особено оженетите, барем еднаш во животот треба да ја напуштат својата соба и да одат во друга“, рече Саманта.

Повеќето жени во коментарите ја нападнале Саманта за извлекување заклучоци од личен пример и неуспеси во животот.

„Фактот дека тој ве изневери, па затоа од одмазда кон него и другите мажи сега станавте тоа што сте, не ви дава за право да ги омаловажувате другите и љубовта што ја имаме и ја даваме во куќата“, напишал еден Австралиец.

Имаше и такви жени кои со цело срце се согласуваат со Саманта, но и такви кои откриле дека и тие изневеруваат „како луди“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum