Жените конечно разјаснија: Еве зошто лошите момци се ПРИВЛЕЧНИ!

22 ноември, 2020
жени

Многу мажи се прашуваат зошто добрите и пријатни момци се секогаш последни на списокот за девојчиња.

Како и дали се помалку привлечни за нив.

Целта беше да се открие што се крие зад човечката привлечност, а одговорите ја изненадија доста.

„Жените велат дека сакаат маж кој е добар, сигурен, емоционално интелигентен, забавен и кој ќе работи со неа и за неа. Сепак, кога станува збор за дружење, многу мажи го слушаат изговорот: „Ти си одлично момче, но…“ Тогаш, што му недостасува на добро момче “, праша Вард во својот пост.

„Доброто не е страствено, не е опасно, не прави да се чувствувате живи, не ве предизвикува сексуално. Добро момче дава само 50 проценти од возбудата во врската “, напишал еден човек, додека други велат дека добрите момци се премногу прилагодливи и очајни за да сакаат некој, што ги отфрла жените.

Некои жени откриле дека претпочитаат „непослушни момци“ затоа што се чувствуваат возбудено, но и заштитено со нив, додека со добри момци им е досадно и немаат страст и енергија.

Многу жени рекле дека на добрите момци им недостасува самодоверба и сигурност да ја привлечат другата страна. Сепак, тие тврдат дека не се привлечни за млади жени, но штом ќе созреат, нивните приоритети се менуваат и добрите момци конечно ја добиваат својата шанса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi