Жените откриваат: Мразат кога момците копираат од порно: Ова не е ниту пријатно ниту секси

25 септември, 2020
порно

НЕКОИ можеби се изненадени од ова, но порно актерките се платени да изгледаат како навистина да уживаат во секој момент, но вашиот партнер можеби нема да биде воодушевен ако копирате некои од работите што сте ги виделе на филмовите.

Во една дискусија за Редит, жените откриа дека не сакаат мажите да копираат од порнографија, а Базфид ги издвои најинтересните коментари.

“Не очекувајте дека ќе гласаме како на порно. Некои жени сакаат да бидат гласни, некои не. Ако секој секс звучеше како оној во порно филмовите, ќе имавме големи проблеми со соседите”, напиша една жена.

“Кога ќе ви кажеме дека нешто е добро или дека сме блиску до оргазам, не забрзувајте. Не менувајте ја проклетата брзина, продолжете како порано”, напишал друг.

„Батка, не фаќај толку цицки, боли“, беше друг од коментарите.

„Не сакам да ми го ставиш во уста после анален секс“, рече еден.

„Не, нема да свршиме само по само две минути пенетрација“, истакнува друг.

“Предиграта е најважна ако сакате жената да има нешто од тоа. Да, понекогаш пенетрацијата е многу добро чувство, но не треба да биде стандард”, додаде друг.

“Престанете да велите дека ќе ме” уништите “или дека” нема да можам да одам со денови “. Тоа не е боксерски натпревар против вагината. Не обидувајте се да го заплашите вашиот противник”.

“Агресивно туркајќи ги прстите внатре и надвор. Мислам, ауууу”.

„Не фаќајте танги и повлечете ги нагоре, тоа не е ниту пријатно ниту секси“.

„Немојте да мислите дека жените сакаат да ги туркаат пенисите во грлото додека не останат без воздух“.

“Страшно ме нервира машката опсесија со големината на пенисот. Верувале или не, не фантазирам 30-инчен монструм да ми ја прободе матката. Ако имате голема, тоа е во ред. Ако имате просек или помалку, тоа е исто така добро. Не ми е гајле за вашата големина , но за она што знаете да го направите “.

“Не тријте го клиторисот како да се обидувате да отстраните дамка. Ве молиме, кружни движења”.