Зима 2020: Трик како да го направите секој пар чевли ВОДООТПОРЕН

21 декември, 2020
475146191

Кога ќе дојде зимата и сè почести врнежи, сите почнуваат да бараат нови чевли, кои ќе им ги заштитат нозете од вода. Трикот е да се направи секој пар чевли водоотпорен, а каква ќе биде зимата 2020/2021се чини дека допрва треба да видиме.

Проблемот е што единствената обувка што се смета за водоотпорна е гумена чизма, а сите продавачи се оградија со декларација, во која главно пишува „за суво време“. Недостаток на гумените чизми е вкочанетост и студенило, поради што многумина не ги сакаат.

Сепак, за да ги одржувате нозете суви за време на секојдневните дождови, нема потреба да трошите големи суми пари на нов пар чевли, постои трик што ќе ги направи старите чевли водоотпорни за неколку минути!

Едноставно, набавете пчелин восок! Премачкајте ги чевлите со оваа мешавина и оставете ги да апсорбираат и да се исушат, а потоа избришете го вишокот со салфетка и подготвени сте за зимски, дождлив ден или снежен ден!

Трикот делува и кога станува збор за платнени чевли, затоа бидете подготвени така што ништо не може да ве изненади, но бидете внимателни – може да се случи платното да остане извалкано поради маснотиите.

Кога ќе ги намачкате чевлите со пчелин восок, водата едноставно ќе се исцеди од нив, без апсорпција да доведе до влажни стапала и подоцнежни настинки.

Зимата е веќе пристигна, затоа подгответе се на време!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi