Зошто мажите повеќе ги сакаат „лошите“ девојки од „добрите“?

28 јули, 2020
Annotation 2020-07-27 191420

Одамна е познато дека „опасниците“ ги привлекуваат мажите

,,Жените со став, кои се силни и независни од мажите, кои не се плашат да бидат искрени и саркастични, подобро поминуваат кај мажите отколку  фините кои се смирени и потполно неинтересни“, вели Шерли Аргов, авторката на „Зошто мажите сакаат кучки“.

Секогаш е поинтересно кога некој е опуштен, секогаш подготвен за шеги и смеа, отколку кога е очаен, збунет и без страст.

Исто е и со мажите, тие секогаш преферираат и сметаат дека е интересно кога можат да се однесуваат релаксирано со една девојка, како да се во присуство на своите пријатели и да видат дека таа е полна со самодоверба и без предрасуди.

Еве неколку работи зошто е подобро мажите да бидат со „лоши“ девојки:

Излегувањето со „лоши“ девојки се памети

Дечките никогаш не знаат како ќе заврши излегувањето со „лошите“ девојчиња. Невино излегување во градот може да заврши во некој луд клуб до часовните часови, а непослушните девојки се вистински мајстори кога станува збор за луда забава до доцна наутро.

Тие не бараат премногу

Иако можеби ова не е точно, некои мажи се убедени дека „лошите“ девојки нема да ги гњават со  излив на нежност, романтични пораки или постојано викање. Покрај тоа, со нив никогаш не се знае на што си, па тоа е дополнителен фактор на возбуда.

Можат да бидат опуштени во нивно друштво

Валканите шеги, непристојни забелешки или слични работи, како што велат многу момци, нема да ги шокираат „лошите“ девојки, па тоа е плус во очите на мажите.

Супер се снаоѓаат во машко друштво

„Безобразните“ имаат повеќе заеднички работи со машките отколку добрите. Ова им одговара на момците, затоа што не е проблем да се идентификуваат со нив. Тие во нив гледаат не само риба, туку и партнер. Бидејќи тие обично се подготвени за забава, тие се омилени во машкото друштво. Излегувањето не им е непознато, така што мажите не треба да се грижат дали ќе се уморат и ќе се пикнат во некој ќош.

Самостојни се

„Непослушните“ девојки сакаат да бидат независни, па затоа нема да случи никогаш тие да прашат нешто во стилот на „што сме ние сега“. Тие уживаат во машкото внимание и никогаш не ги откриваат премногу своите чувства.

Тие живеат за моментот и не се оптоварени со формалности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi