Звучи сурово, но на полна месечина и на млада месечина треба да се гладува! За 24 часа и до 3 килограми помалку!

27 мај, 2020
Насловна

Покрај модерните диети, може да помогне и стара, докажана диета.

Исхраната на Месечината подразбира одредена диета диктирана од движењето и положбата на Месечината. Со малку дисциплина и минимална жртва, ќе му помогнете на вашето тело да ја врати својата природна рамнотежа и да му олесните на метаболизмот да исфрла вишок течност, вклучително и токсини, од себе без премногу проблеми.

Исхраната вклучува целосен 24-часовен пост во времето кога Месечината поминува од фаза во фаза, што започнува првиот час по транзицијата. Ова значи дека, во одреден час кога Месечината започнува нова фаза, започнувате со диета и ја одржувате следните 24 часа. За тоа време, дозволен е максимален внес на вода (од два до четири литри и повеќе), и само исклучително лимонада и чаеви, но без шеќер. На овој начин, можно е да се изгубат до три килограми телесна тежина.

Иако звучи сурово, оваа диета не е тешка за одржување, затоа што за време на лунарните месеци, самиот метаболизам се менува, така што потребата за внес на храна е намалена и може да се компензира со внес на течности.

Се разбира, луѓето кои имаат здравствени проблеми треба внимателно да ја применат оваа диета сè додека не го запознаат своето тело и да ја пронајдат вистинската мерка за тоа како можат да ја издржат оваа диета.

Кога Месечината опаѓа (од целосна до последната четвртина), течностите не се акумулираат во организмот како кога се издига, така да можете да си дозволите да се занесе во храната што ви се допаѓа, што е проблематично кога станува збор за калории.

Кога расте, внимавајте на количината и квалитетот на храната, затоа што сè што ќе земете, ќе биде обработено и излачено од телото многу подолго отколку во претходната фаза.

Полна и млада месечина – искористете ги овие и откажете се од храна и пијалоци (освен вода) 24 часа и на тој начин исчистете го телото од сите преостанати токсини и масти што сте ги акумулирале во текот на фазите.

Месечеви фази

Јуни

 • Полна месечина – 5. 6 – 21:12:53
 • Последната четвртина – 13.6 – 08:24:13
 • Млада месечина – 21. 6 – 08:41:55
 • Прва четвртина – 28. 6 – 10:16:11

Јули

 • Полна месечина – 5. 7 – 06:44:53
 • Последна четвртина – 13. 7 – 01:29:31
 • Млада месечина – 20. 7 – 19:33:23
 • Прва четвртина – 27. 7 – 14:33:02

Август

 • Полна месечина – 3. 8 – 17:59:18
 • Последна четвртина – 11. 8 – 18:45:18
 • Млада месечина – 19. 8 – 04:42:06
 • Прва четвртина – 25. 8 – 19:58:11
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi