ДАЛИ Е ЗЕЛЕНА, КАФЕНА ИЛИ БОРДО!? 4 милиони луѓе водат расправа за тоа каква боја е капата! ШТО ВЕЛИТЕ ВИЕ!?

29 ноември, 20210
Screenshot_1

Пред неколку години светот полуде по еден фустан и неговата боја бидејќи луѓето тврдеа дека гледаат различни бои. Деновиве фустанот има наследник во форма на зимска капа за која луѓето се расправаат на социјалните мрежи.

 

Отелиа Кармен сподели видео од нејзината нова капа на TикТок, која се скара со нејзините придружници, кои не можеа да се договорат дали капата е кафеава или зелена.

 

– Значи, ја купив оваа зелена капа, а потоа таа ја однесов дома и се запрашав зошто сега е кафеава. И тогаш сфатив: метамеризам. Затоа осветлувањето е најважно во дизајнот на ентериерот – вели таа.

 

А следбениците не можат да се договорат каква боја е всушност, а шест милиони прегледи и коментари покажуваат сосема спротивни страни. Оливија вели дека капата е сеуште кафена, додека зелената нијанса е илузија.

 

– Ме боли мозокот од ова, која е бојата на крајот? праша еден корисник.

 

@oteliacarmen

Why lighting should be just as important as color/material selections!! #interiordesign #learnontiktok #designertips #colortheory #shopwithme

♬ Do It To It – ACRAZE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris