Децата ќе бидат ВООДУШЕВЕНИ: Многу е лесно да се направи ОРИГИНАЛНО пакетче кое никаде не можете да го купите

5 декември, 20210
6290_15-11245_f

Можете брзо и лесно да направите преслатки новогодишни подароци за деца во форма на ирваси

Во подготовката на пакувањето можат да учествуваат и децата, а состојките веројатно веќе ги имате дома. А тој на кого ќе му го дадете ќе може да направи топло чоколадо додека трепне.

Состојки за едно пакување:

Мала проѕирна фишек кеса

300 гр какао

50 гр парчиња чоколадо за топење

85 гр мини бели манчмалоу

Мала еластична лента или проѕирна лента за коса

Кафеава декоративна жица

Лепак

Декоративни очи

Црвено мала топче

Подготовка:

Отворете ја кесичката и внимателно со голема лажица ставете го какаото во кесичката додека не се наполни околу две третини. Погрижете се какаото да не го допира горниот дел од кесичката.

Потоа додадете слој чоколадо што се топи и слој мини манчмалоу одозгора. Потоа завиткајте ја кесата и врзете ја со ластик.

Завиткајте ја кафеавата жичана лента околу горниот дел од кесичката, а потоа обликувајте ги краевите во рогови.

Залепете две украсни очи во средината и залепете го црвеното топче на зашилениот крај на. Оставете го лепакот да се исуши и подарокот е готов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris