ЖЕНИТЕ СИ ГО КАЖАА СВОЕТО! Еве КОЛКУ треба да трае „ЖЕШКАТА АКЦИЈА“!

27 ноември, 20210
Screenshot_16

Една неодамнешна студија покажа колку долго треба да трае „жешката акција“, не вклучувајќи ја предиграта

Со оглед на денешното брзо темпо на живот, не е чудно што уживањето во интимните моменти со партнерот е сведено на неколку кратки минути, но новите информации треба да ги мотивираат паровите дека размената на нежности и сексуални односи со саканата личност не е ограничена само на механички дејствија и брзина, акција.

 

Зашто, за да бидат целосно задоволни и максимално да уживаат во се, жените сакаат самиот сексуален чин да трае подолго. Колку?

 

Студијата на Journal of Sex Research покажа дека жените прво сакаат предигра која ќе трае 11 до 13 минути, а потоа 14 до 16 минути сексуален однос од моментот на пенетрација. Ова би значело дека вкупниот секс со предигра мора да трае најмалку 25 до 30 минути.

 

– Секогаш ги охрабрувам паровите да уживаат во предиграта што е можно подолго пред чинот на секс. Колку повеќе предигра, толку е повисоко нивото на возбуда и полесно ќе се достигне оргазам – советува Жан Кернер, брачен терапевт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris