Интересни факти за сексот

7 декември, 20210
underwear-2613034_1920-768x1126

Дали сте знаеле дека за само 100.000 евра повеќето жени се во состојба да заборават на секс цела година, или дека на еден рок концерт имало секс на 262 пара, 68 сексуални односи во тројка и 29 во четворка?

 

Има уште многу интересни факти на тема „секс“, но ние одвоивме само дел од нив:

 

 1. Мажите сакаат потајно да ги слушаат другите додека имаат односи,

 

 1. Најголемата оргија се случила во 1974 година, во Лос Анџелес. Во неа учествувале 262 пара, 68 сексуални односи во тројка и 29 во четворка, а наводно се случила на некој рок концерт.

 

 1. Со дури 45 сантиметри во ерективна состојба, порно актерот Long Dong Silver има најголем пенис на денешницава.

 

 1. Добри вести за мажите – жените ја проценуваат големината на пенисот на партнерот поголема отколку што навистина е.

 

 1. Дневно на интернет се појавуваат 20.000 порно страници.

 

 1. За дури 80% од Тајлаѓанките, Св. Валентин е најважен датум – тогаш поголемиот дел од нив за прв пат спијат со партнерот.

 

 1. Секоја секунда во светот започнуваат 2.778 сексуални односи.

 

 1. Еден маж од својата 15 година до 60-те години доживува некаде помеѓу 8000 и 14.000 ејакулации.

 

 1. Дури 83% жени помеѓу 20 и 59 години за 100.000 евра би заборавиле на секс година дена.

 

 1. Женката мајмун од видот бонобо има секс дури 50 пати дневно. Така на мажјаците им дава чувство дека тие се потенцијалните татковци на нејзиното дете, за да се грижат за него.

 

 1. Durex King Size е најголемиот кондом кој можете да го купите во продавница – 215 mm.

 

 1. Дури 70% до Американците се сексаат во тоалети, а инаку тоа е нација која најчесто се снима за време на секс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris